Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Singapur zainteresowany inwestycjami w Tadżykistanie

Wiceminister Rozwoju Gospodarczego i Handlu, Umed Davlatzod spotkał się 6 lutego z Harrym Chan, dyrektorem zarządu, FIF Technologies LLP (Singapur)w Duszanbe.

Według Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu (MEDT), omawiane kwestie dotyczyły sposobu przyciągnięcia singapurskich inwestycji  dla rozwoju gospodarki Tadżykistanu.

 

Inwestycje mają dotyczyć  m.in. sektora transportu, komunikacji, przemysłu, rolnictwa i systemu bankowego, jak i obszarów które mogłyby napędzać handel dwustronny między Tadżykistanem i Singapurem.

Singapur jest miastem-państwem w Azji Południowo-Wschodniej . Dziś Singapur posiada wysoko rozwiniętą gospodarkę rynkowa, historycznie rozwiniętą poprzez handel tranzytowy. Wraz z Hong Kongiem, Koreą Południową i Tajwanem, Singapur jest jednym z  Czterech Tygrysów Azji. Gospodarka Singapuru jest znana jako jedna z cieszących się największą wolnością, największą innowacyjnością, największa  konkurencyjnością jest również najbardziej przyjazna dla biznesu. W 2011 Indeks Wolności Gospodarczej plasuje Singapur na drugim miejscu za Hong Kongiem jako najwolniejszą gospodarkę świata. Według Indeksu Korupcji Singapur jest również klasyfikowany jako jeden z krajów najsłabiej skorumpowanych na świecie, wraz z Nową Zelandią i krajami skandynawskimi.

Singapur jest i czternastym największym eksporterem i piętnastym  największym importerem na świecie.Kraj ma najwyższy współczynnik handlu do PKB na całym świecie na poziomie  407.9 procent, oznaczający znaczenie handlu dla gospodarki.

 

źródło: http://news.tj