Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Somon Air loty do Kojowa i SocziTadżyckie linie lotnicza, Somon Air uruchomiła nowe połączenia z Duszanbe do Kijowa (Ukraina) oraz z Khujand do Soczi (Rosja). Według Somon Air pierwszy lot z Khujand, stolicy północnej prowincji Sughd do Soczi odbędzie się 1 kwietnia. Bilet na lot kosztuje 180 euro i będzie się odbywał raz w tygodniu, w niedzielę. Do Kijowa będzie można polecieć za 220 euro (klasa ekonomiczna) lub 530e (klasa biznes). Zaczną się one od 4 kwietnia, a latać będzie można co środę.

 

 

Somon Air jest linią lotniczą z siedzibą w Duszanbe. Jest to pierwsza prywatna linia lotnicza w Tadżykistanie. Jest to także pierwsza linia lotnicza, która uruchomiła możliwość rezerwacji on-line w tym kraju. Firma wykorzystuje w swojej flocie samoloty typu Boeing 737.

Przez przewoźnika obsługiwane są loty w następujących kierunkach: Chiny (Urumqi), Niemcy (Frankfurt nad Menem), Kazachstan (Ałma-Ata), Rosja (Irkuts, Chanty-Mansisysk, Kazan, Krasnodar, Krasnojarsk, Moskwa, Orenburg, Petersburg, Soczi, Nizhnevartovsk, Nowosybirsk, Tuymen i Jekaterynburg); Arabia Saudyjska (Jeddah) Tadżykistan (Khujand), Turcji (Stambuł), Ukraina (Symferopol, Kijów) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj).