Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

DUroczystości pogrzebowe odbyły się dzisiaj w Dushbaneziś w Instytucie Ministerstwa Obrony Narodowej W Dushanbe odbył się pogrzeb członków załogi  zmarłej podczas katastrofy lotniczej w Afganistanie
Czterech oficerów Sił Powietrznych Tadżykistanu - ppłk Vadim Grudyna, major Bakhtiyor Jurayev, starszy porucznik Azizullo Mansourov i porucznik Khoushnoud Amirbekov - zginęło w katastrofie śmigłowca transportowego w Afganistanie, oficjalne podało Ministerstwo Obrony Narodowej.Dwaj oficerowie Sił Powietrznych i Sił Obrony Powietrznej Ministerstwa Obrony (MoD) Tadżykistanu są obecnie w Afganistanie w celu zbadania przyczyn katastrofy śmigłowca, która miała miejsce w południowym Afganistanie.

Rosyjski śmigłowiec transportowy MI-8 należący do Sił Powietrznych Ministerstwa Obrony Tadżykistanu rozbił się w prowincji Zabul w dniu 11 lutego, zabijając wszystkich czterech członków załogi znajdujących się na pokładzie. Wśród zabitych, jest syn generała Wiaczesława Grudyna, wiceministra obrony Tadżykistanu.

Śmigłowiec działał w Afganistanie od maja 2011 r. do jego zadań należało dostarczanie pomocy humanitarnej do trudno dostępnych górskich terenów.

Według niektórych źródeł, helikopter rozbił się z powodu złej pogody.

źródło: http://news.tj