Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Do końca kwietnia jest możliwość rejestrowania zespołów do międzynarodowego wyścigu samochodów off-road azjatyckim Szlakiem Jedwabnym. Impreza o nazwie "The Roof of the World" jest corocznym, charytatywnym eventem, który w tym roku chce przekazać zebrane środki na pomoc potrzebującym dzieciom w Tadżykistanie.

Wyścig cieszy się sporą popularnością wśród zawodników. Jest to zasługa głównie pieknej widokowo trasy, która prowadzi wzdłuż szlaku, którym przewożony był jedwab z Chin do Europy. Ta wymagająca trasa prowadzi przez górskie przełęcze, lasy i rozgrzane pustynie. Organizatorzy zapewniają profesjonalne zabezpieczenie oraz zaplecze sanitarno-ratunkowe.

Start zaczyna się w Mongolii, by poprowadzić uczestników przez dzikie ostępy Azji Środkowej w kierunku Tadżykistanu. Ciekawą inicjatywą organizatorów jest zapewnienie uczestnikom... herbaty w różnych miejscach trasy, by pokazać kulturę i charakterystykę mijanych regionów. Cały wyścig ma charakter charytatywny. Zebrane środki w całości będą przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom w Tadżykistanie. Więcej na temat projekt "GO Help!" oraz "Save the Children" pod TYM adresem