Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżykistan startuje z nowym serwisem społecznościowymJak informuje serwis Asia Plus, Tadżykistan wystartował ze swoim własnym portalem społecznościowym! Pod adresem www.persona.tj , znajdziemy tadżycki portal, który bazuje na wyglądzie innego znanego portalu społecznościowego: Facebook.com.

Administrator portalu persona.tj, Timour Khojayew, powiedział, że portal został stworzony jako alternatywa dla facebook’a, gdyż Tadżykistan nie ma nachwilę obecną żadnego narodowego portalu społecznościowego, który cieszyłby się dużą popularnością.

„Wybraliśmy stylizację zaczerpniętą z Facebook.com, gdyż portal ten jest rozpoznawalny i wygodny dla użytkowników.” – mówi administrator persona.tj.

Według Khojayeva, serwis społecznościowy VKontakte, będący drugim najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Europie, również z sukcesami korzysta z wyglądu bazującym na facebook.com

Należy zauważyć,  że www.persona,tj, to nie pierwszy tadżycki serwis społecznościowy. W przeszłości powstały takie serwisy jak: www.socialnet.tj, parta.tj, all.tj, tajbook.tj, jednak nie cieszą się one obecnie dużą popularnością wśród tadżyckich użytkowników.

źródło: asia plus