Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Atak na oddział Agro Invest Bank, ochroniarz nie żyje. Grupa niezidentyfikowanych osób zaatakowała oddział Agro invest bank w dzielnicy Fayzobod usytuowanej  56 km na wschód od Duszanbe. W ataku śmierć odniósł ochroniarz. Mahmadullo Asadulloyev, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (Mol), powiedział, że incydent miał miejsce 8 lipca, o 18:05. "Niezidentyfikowane osoby weszły do banku i zabiły ochroniarza Rahmonkhouja Sheralizoda" powiedział  Asadulloyev. Strażnik został zastrzelony z broni wydanej przez rząd - AKS (karabin szturmowy Kalashnikov).

Napastnicy próbowali wymusić pieniądze bez otwierania ognia, lecz akcja się nie powiodła i uciekli. Operacja poszukiwania  zbrodniarza jest w toku.

Agro invest bank jest drugim co do wielkości bankiem komercyjnym w Tadżykistanie, koncentruje się na świadczeniu usług finansowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz do sektora rolnego. Założony w 1992 roku Agro invest bank, z siedzibą w Duszanbe, ma główne oddziały w Khorog, Khujand, Kulob i Qurghon Teppa i ponad 60 innych oddziałów w całej republice.

Źródło: Asia Plus