Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Liczba kobiet zaangażowanych w prostytucję na terenie Tadżykistanu ciągle rośnie1597 kobiet zajmujących się prostytucją (47 z nich to dziewczęta niepełnoletnie) zostało zgłoszonych w Tadżykistanie w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, jest to o 248 kobiet więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, powiedziała pani Sumangul Taghoyeva, Przewodnicząca Komitetu rodziny i Spraw kobiet rządu Tadżykistanu na konferencji prasowej w Duszanbe, 26 lipca.

 

"Kobiety głównie przenoszą się do Duszanbe z dalszych rejonów. Często inicjujemy niezapowiedziane kontrole wspólnie z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komitet ds. Młodzieży, Sportu i Spraw Turystyki, aby ujawnić takie kobiety, "powiedział Taghoyeva. "Poza tym, omówimy ten problem na wszystkich spotkaniach z kobietami, które odbędą sie w powiatach i miastach."

Podczas takich spotkań, będziemy zachęcać kobiety do podejmowania szkoleń zawodowych, aby mogły zarobić na życie.

Tymczasem według danych statystycznych z Komisji ds. Rodziny i Kobiet, 470 osób więcej cierpi na HIV, w tym 182 kobiety i 54 dzieci w wieku do lat 14, które zostały zarejestrowane w kraju, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku, co daje o 21 przypadków więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Źródło: Asia Plus