Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Serial telewizyjny transmitowany w DuszanbeTransmisja serialu telewizyjnego „Umed ba Adolat” (Nadzieja dla Sprawiedliwości) odbędzie się dzisiaj w Duszanbe. Serial opowiada historię młodego prawnika Dilshoda Olimova, która ma pomóc zwykłym ludziom w Tadżykistanie. Został nakręcony w ramach projektu podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa w Tadżykistanie i jest realizowany przez Fundację Środkowej Azji (EFCA) przy wsparciu finansowym Ambasady USA w Duszanbe.


Udzielający bezpłatnej pomocy prawnej adwokat ma do czynienia z problematyką przemocy w rodzinie, niepłaceniem alimentów, korupcją i nieuczęszczaniem do szkoły. Serial jest oparty na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w kraju.

Firma Art-Vision była podwykonawcą odpowiedzialnym za nagrywanie serialu.

Projekt podnoszenia świadomości prawnej społeczeństwa jest przeznaczona na okres czerwiec 2012 - wrzesień 2013 roku.

Fundacja EFCA w pierwszej kolejności otworzyła w Tadżykistanie  przedstawicielstwo w ​​Duszanbe w 1996 roku. W ramach swojej działalności wspiera rozwój młodzieży, promuje niezależne media, zmniejsza radykalizm, popiera rozsądne działania lokalnych władz, wspiera prywatnych przedsiębiorców jak też przyczynia się do wzrostu gospodarczego.

Fundacja prowadzi również programy międzynarodowe w celu wzmocnienia współpracy między organizacjami pozarządowymi w Tadżykistanie i Afganistanie. Ponieważ kwestie graniczne muszą być rozwiązane wspólnie, Fundacja wspiera projekt współpracy przygranicznej pomiędzy Tadżykistanem i Afganistanem dotyczący wspierania rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w południowym Tadżykistanie i północnym Afganistanie.

Źródło: Asia Plus