Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Ranny rosyjski wpinacz przetransportowany helikopterem do DuszanbeRosyjski alpinista Alexander Beryozkin, który doznał urazu uda 1 sierpnia, gdy  razem z grupą innych rosyjskich alpinistów wspinał się na lodowiec Surgan (5000 m.n.p.m.), został przetransportowany helikopterem do szpitala w Duszanbe 4 sierpnia - powiedział dziś rano dla Asia-Plus oficjalny przedstawiciel ambasady Tadżykistanu w Moskwie, Mohammad Egamzod.

Według niego, Anastasia Pavlova, żona przewodnika rosyjskiej grupy alpinistów, Aleksei Solomonova, oświadczyła, że kiedy doszło do wypadku rosyjska i tadżycka firma ubezpieczeniowa odpychały od siebie obowiązek podjęcia działalności ratunkowej co spowodowało opóźnienie.

"Ranny alpinista potrzebował pilnej pomocy medycznej, a zatem Anastasia Pavlova prosiła o pomoc ambasadę Tadżykistanu w Moskwie," powiedział Egamzod. "W sobotę, oficjalnie wystąpiła do tadżyckiego MSZ z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu."

W niedzielę, Anastasia Pavlova wysłała wiadomość do ambasady Tadżykistanu w Moskwie z podziękowaniami za udzielone wsparcie w tej trudnej sytuacji. Przekazała swoją wdzięczność wszystkim pracownikom ambasady i MSZ Tadżykistanu, którzy brali udział w pomocy rannemu alpiniście.

Źródło: Asia Plus