Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Sayfullo Safarov: Emomali Rachmon ma największą szanse na zwycięstwo w nadchodzących wyborachW wywiadzie udzielonym portalowi Asia Plus dzisiaj rano, pan Sayfullo Safarov, zastępca dyrektora Centrum Studiów Strategicznych przy Prezydencie Tadżykistanu wyraził przekonanie, że aktualnie urzędujący prezydent Emomali Rachmon ma największą szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się 6 listopada 2013 r. „ Kontrkandydaci obecnego prezydenta, którzy wystartują  w walce o najwyższy urząd w państwie, praktycznie nie mają żadnych szans na wygraną” twierdzi Safarov.


Według niego, obecny prezydent cieszy się bardzo dobrą opinią i szacunkiem we wszystkich regionach kraju. "Prezydent Rachmon cieszy się szeroką popularnością wśród ludności", powiedział Safarov. "Jego troska o dobro kraju i ludzi, przyniosła mu ogromny prestiż, i jestem pewien, że jego rywale nie mogą liczyć na podobne postrzeganie wśród ludzi którzy pójdą do urn."
Emomali Rachmon jest jednym z najdłużej rządzących tym krajem przywódców. Po raz pierwszy urząd prezydenta objął w 1994 roku. Następnie dzięki zmianom w konstytucji, ponownie został zaprzysiężony jako prezydent Tadżykistanu w 1999 roku, wygrywając wybory z wynikiem 97% oddanych na niego głosow.  W 2006 po raz kolejny został wybrany na stanowisko prezydenta, uzyskując ponad 76% głosów. Wszystkie wybory były krytykowane przez opinię publiczna i organizacje międzynarodowe pod kątem możliwych nadużyć i oszustw.

źródło: asia plus