Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Tadżycki Ambasador w USA wzywa Stany Zjednoczone do bardziej aktywnych inwestycji w TadżykistanieW środę 18 września ambasador Tadżykistanu w Stanach Zjednoczonych, Nouriddin Shamsov, spotkał się w Waszyngtonie z amerykańskim kongresmen Jeffriese Hakeemem. Jak informuje ambasada Tadżykistanu w Waszyngtonie, podczas spotkania omówiono szereg kwestii dotyczących współpracy obustronnej między Tadżykistanem i Stanami Zjednoczonymi, a także obecną sytuacje w Azji Środkowej, w Afganistanie i Tadżykistanu, oraz kwestię regionalnych i globalnych inicjatyw dotyczących wody i problemów energetycznych.


Rozmawiano także na temat wyników międzynarodowej konferencji wysokiego szczebla w sprawie współpracy na rzecz wody, która odbyła się w Duszanbe w dniach 20-22 sierpnia. Panowie wymienili poglądy na temat niektórych kwestii regionalnych i międzynarodowych, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

Ambasador Shamsov ponoć wyraził zadowolenie z obecnego poziomu współpracy między Tadżykistanem a Stanami Zjednoczonymi i wezwał rząd USA i środowiska biznesowe do bardziej aktywnego udziału w realizacji amerykańskich inwestycji energetycznych, rolniczych, przemysłowych i projektów rozwoju infrastruktury w Tadżykistanie.

Ze swojej strony, kongresman Hakeem Jeffries wysoko ocenił aktualny poziom współpracy dwustronnej między USA i Tadżykistanem i udzielił zapewnienia bezpieczeństwa w regionie oraz wzmocnienia kontroli na granicy Tadżykistanu i Afganistanu

źródło: asia plus