Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

W Tadżykistanie odnaleziono zaginionych amerykańskich turystówDobre wiadomości docierają do nas z Tadżykistanu. Pięciu zaginionych amerykańskich turystów którzy przyjechali do Tadżykistanu na spływ kajakowy odnalazło się, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według tadżyckich władz, kajakarze zaginęli na terenie Górskiego Badachszanu podczas spływu rzeką Baland Kiik, władze poszukiwały ich przez trzy dni.

Jak poinformował rzecznik prasowy: „ Kajakarze niedługo przylecą do Duszanbe. Czują się dobrze, i są w dobrej kondycji, po za jednym z nich, który złamał nogę”

Według szczątkowych informacji jakie pochodzą od samych zaginionych, powodem dla którego nie mogli odnaleźć drogi ani skomunikować się ze służbami, były problemy z łącznością i sprzętem elektronicznym który odmawiał posłuszeństwa

Jak donosi portal outsideonline.com: pięciu amerykanów: Ben Luck, Cooper Lambla, Matt Klema, Nate Klema, oraz Charles King w dniu 30 września, czyli w dniu uznania ich za zaginionych podobno uruchomili sygnał alarmowy. Wewtorek, podczas próby poszukowania zaginionych z helikoptera, służby ratownicze odnalazły złamany kajak, na którym leżał plecak.

Źródło: Asia plus, ousideonline.com