Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Prezydent Rachmon z wizytą Górskim BadachszaniePrezydent Emomali Rachmon udał się z wizytą na południe kraju, gdzie w spotkaniu z przedstawicielami lokalnych władz nakazał administratorom prowincji Vanj w Autonomicznym regionie Górskiego Badachszanu zwiększenie prac górniczych w regionie oraz zwiększenie wydobycia surowców.


W rozmowie z prezydentem kraju, gubernator prowincji Vanj, Kalon Damdorov pochwalił się rozwojem przemysły tekstylnego w regionie. Damdorov powiedział, że wkrótce w prowincji zostaną otwarte dwie fabryki tekstylne które zapewnią pracę dla około 500 osób. Fabryki mają ruszyć z produkcją jeszcze przed przyszłym świętem Navruz (21 marca 2014 r.)


Podczas swojej wizyty, w poniedziałek prezydent Rachmon wziął udział w oficjalnej ceremonii otwarcia małej elektrowni wodnej o mocy 800 kW w Vanj . Inwestycja była sfinansowana przez lokalnych przedsiębiorców i kosztowała 7 000 000 Somoni.

Emomali Rachmon wziął również udział w otwarciu nowoczesnej hali sportowej w centrum Vanj. Inwestycja pochłonęła 2 500 000 Somoni.

Źródło: Asia plus