Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Obywatele Tadżykistanu będą mogli uzyskać pozwolenie na pracę w Rosji na 3 lataSergey Naryshkin, przewodniczący Dumy Państwowej, podczas spotkania ze studentami i wykładowcami na Rosyjsko-Tadżyckim Uniwersytecie Słowiańskim w dniu 7 października 2013 r., powiedział, że obywatele Republiki Tadżykistanu będą mogli uzyskać trzy-letnie pozwolenie na pracę w Rosji, zamiast jak to jest obecnie pozwolenie na pracę na okres jednego roku. Sergey Naryshkin powiedział również, że problemy migracji zarobkowej są w Rosji dość drażliwym tematem, w związku z czym odpowiednie instytucje w obu krajach powinny wspólnie poszukiwać rozwiązań obecnych problemów.


Według rosyjskiego dyplomaty, niektóre kwestie migracji zarobkowej zostały już omówione podczas jego spotkania z przewodniczącymi obu izb tadżyckiego parlamentu.

Przypomnimy , że Tadżykistan i Rosja w lutym tego roku podpisały umowę umożliwiającą obywatelom Republiki Tadżykistanu przebywanie na terytorium Federacji Rosyjskiej przez okres 15 dni bez konieczności rejestracji pobytu.

Jak poinformowało Radio Liberty: Sergey Naryshkin wezwał Tadżykistan " aby stał się częścią procesu euroazjatyckiej integracji. "
Moskwa od dawna nawołuje Tadżykistan, Kirgistan i inne byłe republiki radzieckie, aby przyłączyły się do Unii Celnej , która obecnie obejmuje aktualnie Rosję, Kazachstan i Białoruś.

źródło: asia plus