Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Duszanbe przygotowuje się na nadchodzącą zimęW Tadżykistanie ruszyły przygotowania do nadchodzącej zimy, która według prognoz ma być w tym roku wyjątkowo długa i surowa. Prezydent Duszanbe nakazał już podjęcie odpowiednich działań w celu przygotowania miasta do utrudnień i zapewnienia regularnej pracy wszystkich instytucji w trakcie zimy.  Prezydent Duszanbe, Mahmadsaid Ubaidulloyev poinstruował również odpowiednie organy na wypadek sytuacji awaryjnych

Największe problemy w nadchodzącym okresie będzie stanowił najprawdopodobniej niedobór prądu elektrycznego w kraju. Tadżykistan w wytwarzaniu energii polega głównie na elektrowniach wodnych, które wytwarzają największą część energii elektrycznej w kraju. W okresie wiosennym i letnim w kraju są duże nadwyżki prądu, spowodowane dużą ilością wody która napędza generatory. Wszystko zmienia się w zimie, kiedy następują opady śniegu i produkcja energii spada.

Prezydent Duszanbe wydał więc odpowiednie zarządzenia, które zostały przekazane kierownikom agencji komunalnych. Odpowiednie organy mają podczas nadchodzącej zimy zapewnić ciągłość dostaw wody, bezawaryjność systemów zasilania a także umożliwić bezproblemowy transport pasażerski.

źródło: asia plus