Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

 Oynnihol Bobonazarova: Byłabym jedynym prawdziwym kontrkandydatem dla RachmonaOynnihol Bobonazarova, kandydatka Islamskiej Partii Odrodzenia Tadżykistanu w nadchodzących wyborach prezydenckich, podczas konferencji prasowej w dniu 11 października stwierdziła, że byłaby jedynym poważnym kontrkandydatem dla obecnie urzędującego i ubiegającego się o reelekcję Emomali Rachmona. Bobonazarova powiedziała, że podczas studiowania programów wyborczych innych kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta, doszła do wniosku, że „wszyscy oni są z tej samej drużyny”.

Według  Bobonazarovej, żaden z pięciu oficjalnie zarejestrowanych kandydatów  nie stwarza realnego zagrożenia dla Emomali Rachmona w nadchodzących wyborach prezydenckich.

" I tylko można powiedzieć dzisiaj , że to skomplikowany proces zburzył stereotypy ", powiedział Bobonazarova .

Według niej, wiele osób nie przyznaje się do myśli, żeIslamska Partia Odrodzenia wyznaczy kobieta czy tam jest prawdziwy rywal do Rachmona .

„Najbardziej skomplikowanym procesem, jaki musi się teraz dokonać to burzenie stereotypów, gdyż wiele osób nadal nie dopuszcza do siebie myśli, że Islamska Partia Odrodzenia wyznaczyła na kandydata na prezydenta kobietę. Ponad 201.000 osób, które podpisały się pod moją kandydaturą, udowadniają jednak, że są ludzie, którzy pragną zmian," powiedziała Bobonazarova.

Bobonazarova oskarżyła również obecne władze o blokowanie jej kampanii, mówiąc, że rząd wydaje się bać każdego prawdziwego rywala .

źródło: asia plus