Godło Tadżykistanu

Flaga Tadżykistanu

Premier Tajlandi w przyszłym miesiącu złoży wizytę w Tadżykistanie W czwartek, 11 lipca tadżycki minister spraw zagranicznych Hamrokhon Zarifi, w drodze do Duszanbe z Australii, miał krótki pobyt w Bangkoku, Tajlandia. Według Tadżyckiego Departamentu Informacji MSZ, spotkał się z Tomvit Yarnson, dyrektorem Departamentu Azji Południowej, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Królestwa Tajlandii. Głównym tematem rozmowy były przygotowania do oficjalnej wizyty premiera Tajlandii, pani Yingluck Shinawatra, w Tadżykistanie i jej udział w wysokiej rangą międzynarodowej konferencji dotyczącej gospodarki wodnej, która odbędzie się w Duszanbe 20 - 21sierpnia.

Obie strony również dyskutowały o  możliwości poszerzania współpracy między Tadżykistanem a Królestwem Tajlandii.

Premier Tajlandii jest szefem rządu tego kraju. Jest on również przewodniczącym Rady Ministrów w Tajlandii. Urząd ten  istnieje od czasów rewolucji w 1932 roku, kiedy kraj stał się monarchią konstytucyjną. Premier jest wybierany przez głosowanie w Izbie Reprezentantów Tajlandii większością głosów, a następnie jest zaprzysiężony przez króla Tajlandii.

Urodzona 21 czerwca 1967 roku pani Yingluck Shinawatra jest Tajską businesswoman i politykiem, członkiem partii Pheu Thai, dwudziestym ósmym i obecnym premierem Tajlandii wybranym w wyborach w 2011 roku. Pani Yingluck Shinawatra jest pierwszą kobietą na stanowisku premiera Tajlandii i w wieku 46 lat jest najmłodszym premierem Tajlandii od ponad 60 lat.

Źródło: Asia Plus